AnasayfaHakkımızda

Hakkımızda

Etki Yatırımı Platformu (Etkiyap), kapsayıcı, şeffaf ve sürdürülebilirliği merkezine alan yapısıyla Türkiye’deki devlet, kamu ve özel sektör kurumları, üniversiteler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak bireylere ve kurumlara “etki yatırımı” farkındalığı sağlamak ve gerekli ekosistemi oluşturmak için  eğitim, bilinçlendirme, araştırma ve projelendirme çalışmaları yapan bir platformdur. Etkiyap’ın amacı; Türkiye’de etki yatırımı farkındalığı oluşturmaktır. Etkiyap’ın hedefleri;

  • Bireyleri ve kurumları etki yatırımı konusunda bilinçlendirmek,
  • Etki yatırımlarının bir yatırım tercihi olmasını sağlamak,
  • Etki yatırımı uygulamaları ile ilgili eğitim, araştırma ve proje faaliyetlerini yürütmek,
  • Kamu ve özel sektör kurumları, üniversiteler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile her yıl düzenlenecek Etki Yatırımı Forumu ile paydaşlar arası bilgi paylaşımını ve ortak çalışmaları desteklemektir.

Etkiyap Nedir?

Nisan 2020 tarihinde Şafak Müderrisgil ve Sertaç Yeltekin liderliğinde çalışmalarına başlayan Etkiyap, Türkiye’de “etki yatırımı” kavramının daha iyi tanınması ve yeni bir yatırım modeli olarak yaygınlaşmasını sağlamak üzere Etki Yatırımı Derneği çatısı altında kurulmuştur.

Etkiyap, dünyada varlığı ve performansı giderek önem kazanan etki yatırımı modeli hakkında öncelikle, hem sektörler arasında, hem de kamuoyunda farkındalık kazandırılmasında, sonra da etki yatırımı  için gerekli ekosistemin oluşturulmasında bir paydaş olarak çalışmayı hedeflemektedir.

KURUCULARIMIZ
ETKİYAP

Şafak Müderrisgil

Kurucu / Etki Yatırımı Platformu

Sertaç Yeltekin

Kurucu / Etki Yatırımı Platformu


Bize ulaşmak isterseniz İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SON İÇERİKLER

TAKİP EDİN