Asena Modanlı

“Asena Modanlı, 1994 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra Galatasaray Üniversitesi İktisat bölümünün Paris-1 Panthéon Sorbonne Üniversitesi ile yürütülen çift diploma programından mezun oldu. Yüksek lisansını Milano’da Bocconi Üniversitesi’nde Kamu ve Uluslararası Organizasyonların Ekonomisi ve İşletmesi üzerine tamamladı. 2019’dan beri ABD merkezli uluslararası bir bankanın Global İşlem Bankacılığı bölümünde çalışmaktadır.
Asena, profesyonel iş hayatının yanı sıra topluma faydayı her zaman önceliklendirmekte olup, bu kapsamda Haziran 2020’de sosyal sorumluluk bilinci ile farklı kariyer ve eğitim alanlarında bilgilenmeye ihtiyaç duyan kişilere destek olmak üzere Sabah7Dersi’ni kurmuştur. Bu projesini halen haftada iki gün canlı yayında konuklarını ağırlayarak büyük bir tutku ile sürdürmektedir.

Etki yatırımı, kamu-özel sektör işbirlikleri, sürdürülebilir finans, makroekonomi ve kalkınma iktisadı konuları özellikle ilgisini çekmektedir.”
***
************
***
“Asena Modanlı was born in the year of 1994 in Istanbul. After completing her high school studies at Saint Benoit French High School, she graduated from Galatasaray University Economics department’s dual diploma programme conducted with Paris-1 Panthéon Sorbonne University. She completed her Masters degree in Economics and Management of Government and International Organisations at Bocconi University in Milan. She has been working at the Global Transaction Banking department of an international bank, headquartered in the USA since 2019.

Asena, on top of her professional career, has always prioritized contribution to the society she lives in, in relation to this she founded Sabah7Dersi (7amClass) in June 2020 to support those in need of developing themselves in different career and education fields. She is continuing this project to this day, by hosting guests twice a week on live sessions.

She is especially interested in impact investing, public-private partnerships, sustainable finance, macroeconomics and development economics.”

YAZILARI

SON İÇERİKLER

TAKİP EDİN