UNDP IICPSD, TKBB işbirliğiyle Katılım Finansmanı ve Etki Yatırımı konusunda bir eğitim programı düzenledi.

UNDP IICPSD, Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) işbirliğiyle Katılım Finansmanı ve Etki Yatırımı konusunda bir eğitim programı düzenledi. ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA’lar) için Etki Yatırımı: Katılım Finansmanı için Yeni Bir Bölüm’ semineri, Global Islamic Finance and Impact Investing Platform: GIFIIP’in katılım finansörlerini destekleme ve etki yatırımcıları için kapasite oluşturma/geliştirme çabasının bir parçası olarak 26-27 Mayıs 2021’de çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Seminere Türkiye’den katılım bankaları, kalkınma kuruluşları ve kamu kurumlarından katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Seminerin moderatörlüğünü IICPSD Proje Müdürü Sayın Ayşe Nur Tepebaşı yaptı. IICPSD Proje Yöneticisi Funda Süzer; İslam Kalkınma Bankası Enstitüsü Bilgi Oluşturma Uzmanı Dr. Rami Abdelkafi; aynı zamanda Etkiyap İcra Kurulu Üyesi olan idacapital A.Ş.’nin Yönetici Ortağı Cem Baytok; Al Maali Consulting Group Genel Müdürü Dr. Wail Aaminou; UNDP IICPSD Araştırma Görevlisi Melis Aslan; Capital Markets Malaysia Genel Müdürü Zalina Shamsudin; Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Kurumsal Finansman Daire Başkanı Onur Aksoy, program süresince eğitim modülleri, özel oturumlar ve vaka çalışmaları üzerinden bilgilendirme sağladı.

Haberin devamı için…

Etkiyaphttps://etkiyap.org

Etki Yatırımı Platformu “Etkiyap” Türkiye’de etki yatırımı farkındalığının artırılması ve etki yatırımları için gerekli ekosistemin oluşturulması amacıyla çalışmalarını sürdüren bir platformdur.

BUNLARA DA GÖZ ATIN

SON İÇERİKLER

TAKİP EDİN